ul. Zakopiańska 4A (róg Gdyńskiej)
05-120 Legionowo

Rejestracja telefoniczna

tel.:     22 784 95 35
       
    692 460 968

Zapraszamy

od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 -  20:00
oraz w sobotę
w godzinach 8:00 -  15:00
 

PANTOMOGRAFIA
(PANTOMOGRAM LEGIONOWO)
I
CEFALOMETRIA 3D

 

Wykresy z analizą i pomiarami
(szczegółowe informacje poniżej)

 

Naszym klientom oferujemy możliwość skorzystania z jednego z najnowocześniejszych na rynku urządzeń do wykonywania zdjęć pantomograficznych, cefalometrycznych oraz obrazowania 3D.

 

9000C

 

Aparat KODAK 9000C 3D jest najnowszym urządzeniem "3 w 1" zaspokajającym znakomitą większość potrzeb diagnostycznych nowoczesnego gabinetu stomatologicznego w zakresie diagnostyki zewnątrzustnej.

Za pomocą aparatu KODAK 9000C 3D można wykonać następujące badania:
- obrazy pantomograficzne 2D (pantomogram),
- wycinkowa tomografia 3D,
- zdjęcia cefalo na potrzeby ortodoncji.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ WYNIKÓW BADAŃ

System Kodak 9000 3D jest wszechstronnym tomografem idealnym dla implantologów (symulacja pozycjonowania implantów) i ortodontów (autotracing i automatyczne programy do planowania leczenia). Regulowana ogniskowa doskonale pomaga w pozycjonowaniu dostosowując się automatycznie do budowy morfologicznej pacjenta. Wyjątkowo proste, ale w pełni funkcjonalne oprogramowanie pozwala szybciej i bardziej precyzyjnie postawić diagnozę i opracować plan leczenia.

Na życzenie ortodonty do zdjęć cefalometrycznych bezpłatnie możemy dołączyć wykresy z analizą i wydrukiem pomiarów. Dostępne są do wyboru następujące szablony analiz cefalometrycznych:
- Default,
- Delaire,
- McNamara,
- Ricketts,
- Steiner,
- Tweed.
Wyliczenia wad zgryzu są wykonywane w oparciu o trzy klasy wad zgryzu:
- Klasa I (problemy z zębami),
- Klasa II (retruzja lub zgryz głęboki),
- Klasa III (protruzja).

Najwyższa rozdzielczość na rynku modułu tomograficznego 3D (grubość przekroju 76,5 mikrona (0.0765 mm) gwarantuje nieosiągalną dotychczas szczegółowość badania tomograficznego pacjenta.


W odróżnieniu od klasycznej tomografii software Kodak 9000 3D wykorzystuje zaawansowane algorytmy obliczeniowe do korekcji zniekształceń obrazu powodowanych przez nieusuwalne, metalowe przedmioty znajdujące w jamie ustnej takie jak: korony, implanty czy wypełnienia amalgamatowe.

NISKIE PROMIENIOWANIE

Zawężenie do wymaganego pola operacyjnego oraz praca generatora X w systemie pulsacyjnym modułu 3D pozwalają na znaczną redukcję dawki promieniowania, którą otrzymuje pacjent. Dzięki temu badanie aparatem KODAK 9000 3D można wykonywać z większą częstotliwością niż w przypadku klasycznej tomografii komputerowej (CT). Dodatkowo zredukowana powierzchnia promieniowania pozwala na lepszą ochronę tkanek miękkich i mniejsze obciążenie pacjenta.
Wyniki badań w sposób jednoznaczny wskazują na niewielką dawkę promieniowania rentgenowskiego, otrzymywanego przez pacjenta w czasie prześwietleń na aparacie KODAK 9000C 3D, zarówno w trybie panoramicznym jak i tomograficznym 3D.

UNIWERSALNOŚĆ

Urządzenie KODAK jest wyposażone w trzy niezależne sensory obrazowania cyfrowego, dzięki temu nie ma konieczności przekładania elementu akwizującego promieniowanie RTG, jak w niektórych dotychczas oferowanych urządzeniach na rynku. Przejście pomiędzy różnymi trybami pracy i aktywacja odpowiedniego sensora odbywa się z poziomu oprogramowania sterującego.

Dzięki kolimatorowi sterowanemu przez system mikroprocesorowy, moduł cefalo KODAK 9000C 3D jest jedynym urządzeniem na rynku, które oferuje szeroką gamę formatów badań cefalometrycznych. Począwszy od zdjęć całej czaszki (30x30 cm), poprzez standardowe (18x24 cm), po radiogramy małego pola minimalizujące dawkę promieniowania.

 

SZYBKOŚĆ

Pełna procedura wykonania tomografii komputerowej przy zastosowaniu aparatu KODAK 9000C 3D jest znacznie krótsza niż porównywalna procedura w przypadku klasycznej tomografii CT.

Opracowana w laboratoriach KODAK technologia pojedynczej ekspozycji „One Shot” optymalizuje jakość zdjęcia głównie przez likwidację zniekształceń charakterystycznych dla innych technik. Akwizycja trwa krócej niż sekundę zmniejszając tym samym ryzyko konieczności powtórzenia zdjęcia ze względu na poruszenie się pacjenta.

 

DOSTOSOWANIE DO POTRZEB OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Aparat jest przyjazny osobom niepełnosprawnym. Urządzenie zostało przystosowane do wykonywania zdjęć u osób niepełnosprawnych korzystających z wózka inwalidzkiego. Badanie jest u takich Pacjentów przeprowadzane w pozycji siedzącej, bezpośrednio na wózku.

 

OCHRONA ŚRODOWISKA

Drukarka CODONICS Horizon GS-s oferuje niespotykaną dotychczas jakość obrazów dostępnych na medycznych materiałach transparentnych przy jednoczesnej eliminacji odczynników chemicznych wykorzystywanych w klasycznych wywoływarkach zdjęć RTG. Urządzenie nie generuje odpadów chemicznych, przeniesienie obrazu na materiał transparentny odbywa się za pomocą technologii termicznej. Dzięki obniżonym dawkom promieniowania emitowanym przez urządzenie KODAK 9000C 3D, odpowiednie przygotowanie pracowni RTG do eksploatacji nie wymaga zastosowania znacznych ilości blachy ołowianej do zabezpieczenia otoczenia zewnętrznego przed promieniowaniem RTG.

Pełna specyfikacja Kodak 9000C 3D