ul. Zakopiańska 4A (róg Gdyńskiej)
05-120 Legionowo

Rejestracja telefoniczna

tel.:     22 784 95 35
       
    692 460 968

Zapraszamy

od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 -  20:00
oraz w sobotę
w godzinach 8:00 -  15:00

WIELKA PROMOCJA
NA IMPLANTY

Implant - śruba – 2 500 zł

Cena obejmuje:
- kompletny zabieg,
- znieczulenie,
- implant.

Korona porcelanowa na implant – 1 800 zł

Implant

Zabiegu wszczepienia implantów w naszym gabinecie dokonuje specjalista, chirurg szczękowy Pani Monika Porembska, posiadająca wieloletnie doświadczenie w zakresie implantologii.

Zabiegi odbywają się w specjalistycznym, klimatyzowanym gabinecie chirurgicznym wyposażonym w nowoczesny sprzęt.

Pacjent jest cały czas pod opieką chirurga i protetyka, którzy ściśle ze sobą współpracują począwszy od konsultacji poprzez cały zabieg wszczepienia, aż po efekt końcowy.

Naszym klientom oferujemy najwyższej jakości implanty renomowanej amerykańskiej firmy MIS Implants Technologies Ltd. MIS należy do światowej czołówki producentów implantów. Firma powstała w 1995 roku, obecnie systemy implantologiczne MIS są oferowane w 65 krajach.

Ponieważ dysponujemy bardzo nowoczesnym pantomografem - KODAK 9000C 3D przed zabiegiem bardzo precyzyjnie mierzymy grubość kości i dobieramy długość implantu.

Zabieg implantologiczny z użyciem obrazowania 3D (obrazowanie różnych płaszczyzn)
Zabieg implantologiczny z użyciem obrazowania 3D (obrazowanie różnych płaszczyzn)

Przy większej ilości implantów oferujemy bezpłatny pantomogram oraz dodatkową zniżkę na badanie 3D.

Implanty - obrazowanie 3D

WIĘCEJ INFORMACJI O IMPLANTACH

Utrata nawet pojedynczego zęba nie jest obojętna dla całego układu gryzienia i każdy ubytek wymaga jak najszybszego uzupełnienia. Zostawienie pustego miejsca po zębie jest poważnym błędem. Zęby bowiem tworzą tak spójny zespół, że jakiekolwiek braki w jego obrębie wywołują zaburzenia: w danym łuku, pomiędzy dolnym i górnym łukiem oraz w aparacie utrzymującym ząb w kości i stawach skroniowo-żuchwowych. Pojedyncze zęby zaczynają się przesuwać lub wysuwać, aby spotkać inne, z którymi mogłyby kontaktować. Utrata jednego lub większej ilości zębów daje kilka możliwości uzupełnienia ich. Jedną z nich jest umieszczenie w kości implantu czyli sztucznego korzenia.

Sam implant wygląda jak gwintowana śruba. Wykonany jest z tytanu. Implanty stomatologiczne są bardzo małe, bowiem ich średnica wynosi 3,3-4,8 mm, a długość 6-14 mm. Posiadają więc w przybliżeniu wielkość naturalnego korzenia zęba.

Anatomia zęba naturalnego i implantu

Część wewnątrzkostna posiada obecnie powierzchnię, która jest dodatkowo poddawana działaniu kwasów i bombardowana drobinami piasku szafirowego, żeby zwiększyć mikroporowatość, a tym samym powierzchnię osteointegracji, czyli połączenia z kością. Tytan jest materiałem całkowicie biozgodnym, w pełni akceptowanym przez ludzki organizm.

Aby implant był w stanie przyjąć na siebie pełne obciążenie i uczestniczyć w gryzieniu, musi być prawidłowo zrośnięty z otaczającą go kością. Wymaga to określonego czasu i wynika z naturalnego procesu gojenia kości. Zazwyczaj jest to okres od 3 do 6 miesięcy, ale wydłużamy go w przypadku konieczności zastosowania materiałów kościozastępczych lub przeszczepów kości własnej.

Obecnie technika implantacji jest tak dopracowana, że po dokładnym zdiagnozowaniu oraz prawidłowo i szybko wykonanym zabiegu możemy liczyć na 100% powodzenie. Przy prawidłowej higienie po 10 latach 95% implantów tkwi mocno w kości. Sporadycznie może dojść do wczesnego odrzutu. Najczęściej jest to widoczne już w ciągu dwóch tygodni od wykonania zabiegu. Nie stanowi to żadnego zagrożenia dla pacjenta. Po pewnym czasie, po wygojeniu stanu zapalnego, można przeprowadzić ponowną implantację.

Na początku implanty dentystyczne zaczęto stosować powszechnie pod wpływem pozytywnych prognoz, dziś już jesteśmy mądrzejsi o lata doświadczeń ośrodków medycznych z całego świata.